Vaše oblíbené reality

Úschova kupní ceny

Vaše peníze bezpečně uschováme, dokud nebudou splněny podmínky kupní smlouvy.


Potřebuji úschovu kupní ceny?

Konečně jste si vybrali nemovitost, kterou chcete koupit. Co vás čeká dál? V případě nemovitostí se způsob “z ruky do ruky” bohužel nezdá ideální. Začnete většinou zaplacením zálohy, následuje podepsání kupní smlouvy, zaplacení celé částky a převod na katastru nemovitostí. V jakém pořadí ale vše udělat, abyste nedali peníze z ruky moc brzy a zároveň se majitel nebál, že vy získáte jeho nemovitost, aniž by dostal své peníze?

1. Zaplacení zálohy
Majitel často požadujete uhrazení zálohy, aby věděl, že to myslíte s koupí vážně a stáhl svůj inzerát. Pozor – nezapomeňte zaplacení zálohy podmínit smlouvou o budoucí kupní smlouvě.

2. Podpis kupní smlouvy
Podpisem kupní smlouvy se nestáváte ještě vlastníkem nemovitosti. Musíte si počkat na vklad do katastru nemovitostí. To může trvat 30 dní ale i 5 měsíců.

3. Zaplacení nemovitosti
K převodu peněz by mělo dojít až po úspěšném převodu na katastru nemovitostí. Pro tento okamžik slouží nejlépe úschova kupní ceny.

Jak funguje úschova?

Kupující peníze dočasně uschová u třetí osoby (advokáta či banky), na speciální účet. Ve chvíli, kdy dojde k převodu nemovitosti jsou peníze převedeny prodávajícímu. Obě strany tak mají jistotu, že až dojde k úspěšné transakci, peníze budou převedeny a pokud k transakci nedojde, peníze se vrátí kupujícímu.

Jste kupující?

Úschovu kupní ceny tedy potřebujete pokud chcete mít jistotu:

  • že se peníze uvolní až po zapsání vlastnického práva do katastru nemovitostí
  • že pokud ke vkladu nedojde, budou vám peníze vráceny zpět

Jste prodávající?

Úschovu kupní ceny potřebujete pokud chcete mít záruku:

  • že po převodu nemovitosti své peníze skutečně dostanete
  • že bude zaplacena daň z nabytí nemovitých věcí

Pokud prodáváte či kupujete nemovitost, je vhodné pro převod kupní ceny použít úschovu peněz tak, aby byli jak prodávající, tak kupující spokojeni. A zároveň, aby byla minimalizována rizika ztráty nebo zpronevěry finančních prostředků. Chcete zařídit úschovu přes partnery Kimbrareality s.r.o.? Navštivte naše centrum služeb.